Lista aktualności Lista aktualności

Dobre z lasu

            24 wrzesień 2019 roku w Gminnym Centrum Kultury w Czarnej Dąbrówce odbył się Pomorski Kongres Kół Gospodyń Wiejskich na którym nasze nadleśnictwo miało przyjemność i okazję do zaprezentowania na stoisku promocyjnym żywności pochodzącej z terenów leśnych pod marką „Dobre z lasu”.

            Projekt „Zdrowa żywność z polskich lasów” jest jednym w wielu projektów rozwojowych realizowanych przez Lasy Państwowe i ma na celu promowanie dziczyzny, miodów oraz płodów runa leśnego pochodzących z polskich lasów. Produkty „Dobre z lasu” wyeksponowaliśmy na specjalnie przygotowanym stoisku, przyozdobionym naturalnymi darami z lasu. Uczestnicy kongresu niezwykle chętnie degustowali nasze doskonałe wyroby, zachwalając ich smak, jakość i sposób prezentacji. Największym powodzeniem cieszyły się kiełbasy z dzika i jelenia. Wielu odwiedzających dopytywało o sposób wyrobu wędlin, gdzie można je zakupić, jakie składniki i przyprawy zawierają poszczególne wytwory. Leśnicy chętnie odpowiadali o zdrowej żywności z polskich lasów, żywiołowo rozmawiając i rozdając wiele ulotek promocyjnych. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród zaproszonych gości ale również lokalnej społeczności. Ogółem odwiedziło nas i skosztowało naszych wyrobów około 300 osób. Produkty „Dobre z lasu” są godne polecenia i propagowania w przyszłości, ponieważ jest to w pełni ekologiczna, naturalna i zdrowa żywność.  

            Wszystkich chętnych, którzy nie mieli okazji do degustacji zapraszamy na strony internetowe promujące projekty rozwojowe LP oraz wyroby „Dobre z Lasu”: