Lista aktualności Lista aktualności

W Nadleśnictwie Łupawa posadzono dęby

     W sobotę 5 października 2019 roku, Nadleśnictwo Łupawa zorganizowało akcję pn.: „Jedno dziecko – jedno drzewo”. O godzinie 13.00 na drodze z Kleszczyńca do Ossowskiego spotkali się rodzice dzieci urodzonych w 2019 roku. Uczestników akcji przywitali w ciepłych słowach, Wójt Gminy Czarna Dąbrówka Jan Klasa oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Łupawa Czesław Jereczek.

      Każdy z rodziców dla upamiętnienia narodzin swojego dziecka posadził drzewko dębu, przy którym na specjalnie przygotowanym słupku, została umieszczona zielona tabliczka z grawerowaną cyfrą upamiętniająca to wydarzenie. Rodzice dzieci uczestniczący w akcji otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz maskotki z napisem „Jedno dziecko – jedno drzewo”. Pomimo niesprzyjającej pogody dopisały nam wszystkim humory, a rodzice z dziećmi oraz znajomymi i dziadkami  wspólnie bawili się podczas sadzenia małych dębów i uczcili w ten sposób narodziny swoich maluchów. Obiecywali jednocześnie, że będą cały czas doglądać swoje drzewka, a być może z nimi rozmawiać, aby rosły w zdrowiu tak jak ich dzieci. Zwieńczeniem całej akcji był wspólny poczęstunek z prawdziwą grochówką oraz degustacja wyrobów pochodzących z polskich lasów pod marką „Dobre z lasu”. Wszyscy mogliśmy ze sobą porozmawiać i podziwiać nowo posadzone dęby będące symbolem nowego życia.

     Już dzisiaj wspólnie zapraszamy wszystkich rodziców, których dzieci urodzą się po 5 października 2019 roku na następną akcję, która będzie miała miejsce w przyszłym roku.