Lista aktualności Lista aktualności

sadzimy 1000 drzew na minutę

     11 kwietnia 2017 roku, ponownie spotkaliśmy się z Wami w ramach ogólnopolskiej akcji sadzenia lasu, tym razem pod hasłem „Sadzimy 1000 drzew na minutę". Hasło „1000 drzew na minutę" wynika z prostego przeliczenia liczby 500 mln drzew sadzonych rocznie przez Lasy Państwowe na liczbę minut mieszczących się  w ciągu całego roku.

     Miejscem tegorocznego spotkania była powierzchnia w leśnictwie Kotowo, gdzie dotarli do nas nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich z Motarzyna. W akcji brali udział również miejscowi pracownicy Zakładu Usług Leśnych, przedszkolacy oraz leśnicy i edukatorzy z naszego nadleśnictwa. Wszystkich zgromadzonych uroczyście przywitał Nadleśniczy Czesław Jereczek, a kilka słów  instruktażu o „6 zasadach dobrego sadzenia", udzielił Piotr Spica.

     Zabraliśmy się ochoczo do pracy i pomimo zimna nikt nie narzekał. Dzieci zgromadzone w kilku osobowe grupki spróbowały swoich sił w sadzeniu drzewek pod czujnym okiem leśników. Tym razem sadziliśmy gatunki biocenotyczne tworzące ekoton. Tym samym urzeczywistniły się słowa edukatora i powstało miejsce idealne dla życia ptaków i owadów.

     Spotkanie było jednocześnie okazją do wspólnego ogniska z kiełbaską.                                         Na zakończenie każdy otrzymał certyfikat w podziękowaniu za udział w akcji i posadzenie swojego drzewka w Nadleśnictwie Łupawa

     Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom i Zapraszamy na przyszłoroczne spotkanie.

 

Piotr Spica

Nadleśnictwo Łupawa